Den druhý: 5. července 2002 - pátek

V noci byla pěkná kosa, ale ráno výhled na sluníčkem osvícené zasněžené vrcholky stojí za to. Od sedmi se sem začínají sjíždět lyžaři, kabinky lanovky už jezdí. Přijíždějí celé autobusy. Na snídani je zde ale velmi chladno. Balíme a odjíždíme z parkoviště. Výběrčí parkovného nám naštěstí jen pokynul, přátelsky se usmál a nechal nás v klidu odjet. Tak hurá do Švýcar! S podrobnou mapou se orientujeme lépe než s Euroatlasem. Jedeme údolím mezi krásnými horami. Vzpomínáme se, že nám tehdy průvodkyně v autobuse říkala, že je zde velmi úrodné údolí - zejména se zde pěstují jablka.

Před desátou překračujeme v Taufers italsko-švýcarské hranice. Italové se nás ptají, jestli jsme v Itálii nepracovali, Švýcaři jen na to, kam jedeme. Peťa uvádí Zermatt, jsou spokojeni.
Přejíždíme Ofenpass - Pass del Fuorn (2149 m). Zastavujeme každou chvíli, fotíme. Následuje údolí Flüelatal s Flüelapassem (2.383 m). A jsme v Davosu.

U Bad Ragaz - hezké lázeňské městečko - jsme nějaký čas hledali soutěsku Taminaschlucht, až se podařilo. Zaparkovali jsme na parkovišti v Pfäfers, pěšky šli do Bad Pfäfers (šíleně z kopce), tam za hotelem - bývalé lázně - vstup do soutěsky - 4 CHF na osobu. Nikde nikdo, tak jsme prošli otočnými dveřmi společně, takže jsme za jednoho ušetřili. Vyvěrá zde voda skoro 37  °C teplá, která léčí především choroby pohybového ústrojí a látkové výměny. Dříve sem spouštěli nemocné na lanech. Od roku 1840 je voda sváděna potrubím do města Bad Ragaz a lidé se léčí tam. Cesta k autu - šíleně do kopce!

Pokračujeme do města Chur, soutěsku Schinslucht jsme nenašli, dojeli jsme k soutěsce Via Mala. Paní právě vstup zavírala, je 19 hodin. (Vstupné - 5 CHF).

Za Via Malou večeříme, pak se zkoušíme vrátit k soutěsce s tím, že vlezeme do soutěsky zadarmo, když tam už nikdo nebude hlídat. Paní od kiosku je už sice pryč, ale narazili jsme na vysoká vrata, která nás dál nepustila. Přespáváme na parkovišti.


Ujeto 290 km

Zpět

Kliknutím na fotku ji zvětšíte a otevřete v novém okně

Flüelatal  

Flüelapass

  Flüelapass
Flüelatal   Flüelapass 2383m.n.m   Flüelapass 2383m.n.m.
         
Taminaschlucht   Bad Pfäfers   Via Mala
Taminaschlucht   Bad Pfäfers (Taminaschlucht)   Via Mala